Počty osob v bytech | Správa domu - Společenství vlastníků jednotek Cheb


Vážení vlastníci,

vzhledem k tomu, že nedochází k pravidelné aktualizaci počtů osob v bytech chtěl bych Vás upozornit, že jste povnni změny hlásit výboru společenství  - poskytovateli služeb. Tato povinnost vyplývá ze zákona 67/2013 Sb, ze dne 19. 2.2013 s platností od 1. 1.2014 a to §12 kde se hovoří:

"Příjemce služeb oznámí poskytovateli služeb písemně a bez zbytečného odkladu změny v počtu osob rozhodných pro zúčtování."

Uvedený předpis myslí i na neplnění této povinnosti a to hned v následujícím § 13, odst.  1 - jestliže tuto povinnost nesplníte, jste povinni společenství hradit 100 Kč denně až do splnění povinnosti. Upozorňuji vás, že statutární orgán - výbor - bude postupovat v souladu s uvedeným zákonem a nemůže nijak "odpustit" nikomu stanovenou pokutu.

Žádám Vás proto, abyste mi nahlásili písemně počty osob v bytě do 10 kalendářních dní od zveřejnění informace na informačních místech podle stanov. Z důvodu prokazatelnosti o seznámení vlastníků s výše uvedeným, bude všem, kteří nemají emailové adresy v souladu se stanovami zaslána informace poštovním doručovatelem dporučeně. U těchto vlastníků platí rovněž lhůta hlášení o počtu osob doo 10 kalendářních dní od doručení dopisu.

Změnové formuláře najdete zde

.

Jindřich Kupec
předseda výboru

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | výměna odkazů

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.