Jednání o úvěru | Správa domu - Společenství vlastníků jednotek Cheb


Jednání o úvěru

Dne 2.12.2010 bylo provedeno jednání se zástupcem České spořitelny Cheb panem Mušálkem ohledně úvěru na rekonstrukci domu. Byla vyjasněny podmínky poskytnutí úvěru ze strany ČS, které vyhovují společenství. Současně s novým úvěrem bude doplacen úvěr původní. Mělo by dojít k tomuto stavu:

  1. Celková výše nového úvěru 800 000 Kč
  2. Navýšení o zbývající část původního úvěru 95 000,- Kč
  3. Navýšení o dotaci "Zelená úsporám" 300 000,-- Kč
  4. Po obdržení dotace "zelená úsporám" dojde ke splcení celou částku na úvěr, který se tím o danou částku sníží - na 900 000,-- Kč. Tato částka byla projednána na shromáždění vlastníků a byla odsouhlasena.
  5. Doba splatnosti úvěru - 25 let s možností mimořádného vkladu vždy po 5 letech, čímž dojde k rychlejšímu splacení úvěru.
  6. Měsíční splátky by neměly překročit 6 800 Kč včetně poplatků za vedení účtu

Dalším krokem je probíhající jednání mezi společesntvím a dodavatelskou firmou TERCOM Cheb o způsobu a rozsahu provedení rekonstrukce a opravy domu. Měla by být kompletní tak, aby se v nejbližších letech nemusely do domu investovat další prostředky.

Do poloviny prosince bych měl obdržet přepracovanou nabídku dle předchozího jednání. Po jejím prostudování Vás seznámím s nabídkou a rozsahem prací.

Souběžně s přípravou probíhá i zajišťování patřičných dokladů nutných pro zabezpečování úvěru.

Cheb dne 3.12.2010

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | výměna odkazů

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.